Fancy System
Fancy System
Functional underground fences

NASZE PRODUKTY

Functional underground fences
modern fence
modern fence
Industrial fences
modern fence
Remote-controlled mdern gates

Produkt

BRAMY I OGRODZENIA FANCY FENCE
OPUSZCZANE W ZIEMIĘ

Głównym elementem systemu bram i ogrodzeń chowanych w ziemię jest opuszczane w ziemię, za pomocą wbudowanego napędu, przęsło bramy, które staje się niewidoczne, gdy nie jest używane. Brama jest umieszczona w betonowej niecce zapewniając stabilność i trwałość systemu. Dzięki modularnej konstrukcji, poszczególne sekcje bramy można łączyć, co umożliwia tworzenie ogrodzeń o różnych długościach. Przęsło bramy jest połączone systemem linek i kół łożyskowanych z układem masywnych przeciwwag, których ciężar równy jest ciężarowi przęsła. Taka konstrukcja pozwala na zastosowanie typowych i powszechnie dostępnych napędów elektrycznych o niewielkiej mocy, co gwarantuje niezawodność, łatwość obsługi i konserwacji całego układu napędowego.


Fence security systems
Fence systems
Remote-controlled gates

NIEOGRANICZONE WZORNICTWO

System bram i ogrodzeń opuszczanych w ziemię umożliwia tworzenie dowolnej kompozycji ogrodzenia, korzystając z szerokiej palety dostępnych wzorów lub wykorzystując indywidualne materiały dostarczone przez klienta. Wypełnienia bram i ogrodzeń mogą być montowane pod dowolnym kątem i składać się z takich materiałów jak:


W sprawie dostępnych opcji prosimy o kontakt z wybranym dystrybutorem.

DOWOLNOŚĆ KSZTAŁTU

System bram i ogrodzeń chowanych w ziemię pozwala na dowolne kształtowanie linii bramy lub ogrodzenia opuszczanego w ziemię. Standardowo, bramy są prostymi odcinkami, ale mogą być też wykonane w kształcie dowolnym łuku lub łamanej linii:

Linia łamana

W sprawie dostępnych opcji prosimy o kontakt z wybranym dystrybutorem.

DOWOLNY STOPIEŃ WYPEŁNIENIA

Bramy i ogrodzenia znikające w ziemię mogą posiadać różny stopień wypełnienia. Bramy standardowe wykonane są ze słupków o dowolnym przekroju, pomiędzy którymi jest widoczna szpara o szerokości 100 mm (4”), natomiast mogą być one zrealizowane w wykonaniu półpełnym lub pełnym, które zapewniają większy poziom prywatności:

W sprawie dostępnych opcji prosimy o kontakt z wybranym dystrybutorem.

ZMIENNA WYSOKOŚĆ

W bramach i ogrodzeniach znikających w ziemię systemu FANCY FENCE istnieje możliwość dopasowania wysokości poszczególnych słupków do dowolnego kształtu wejścia. Dzięki temu można całkowicie zabezpieczyć dostęp w nietypowych wejściach:

MONTAŻ NA POCHYŁYCH WJAZDACH

Dzięki pionowemu ruchowi przęsła, bramy i ogrodzenia chowane w ziemię systemu FANCY FENCE jako jedyne dostępne na rynku mogą być montowane na pochyłych podjazdach, bez konieczności wyrównywania terenu wokół nich. Przy montażu na terenach ze spadkiem prostopadłym do przęsła bramy, zaleca się umieszczenie wzdłuż bramy, po stronie wyższej odwodnienia liniowego, zapobiegającego nadmiernemu napływowi wody do wnętrza kieszeni betonowej.

Spadek prostopadły

ODPORNOŚĆ NA PIASEK I PYŁ

Opuszczane w ziemię bramy i ogrodzenia systemu FANCY FENCE są całkowicie odporne na zanieczyszczenia piaskiem bądź pyłem. Wynika to z faktu, że wszystkie mechanizmy narażone na zanieczyszczenia schowane są w betonowej niecce, pod przykryciem. W rejonach szczególnie narażonych na działanie piasku istnieje możliwość zastosowania dodatkowych uszczelek zamykających otwory wokół słupków.

ZWIĘKSZONE BEZPIECZEŃSTWO

Bramy chowane FANCY FENCE wyposażone są w podwójne układy fotokomórek zamontowane do skrajnych elementów ogrodzenia z obydwu stron bramy. W momencie przecięcia wiązki świetlnej przez dowolny obiekt, system bezpieczeństwa natychmiast zatrzymuje pracę bramy. Dodatkowym zabezpieczeniem są czujniki przeciążeniowe standardowo montowane w napędach elektrycznych naszych bram. Na uwagę zasługuje fakt, że w przeciwieństwie do innych typów bram dostępnych na rynku, bramy FANCY FENCE, nawet w przypadku, gdyby zawiodły wszystkie inne systemy bezpieczeństwa, w dalszym ciągu nie stanowią zagrożenia dla życia ludzi, zwierząt lub mienia. System FANCY FENCE spełnia restrykcyjne wymogi bezpieczeństwa, co zostało potwierdzone przez niezależne instytucje certyfikacyjne.


BRAK KONIECZNOŚCI ODŚNIEŻANIA

Zarówno bramy uchylne, jak i przesuwne, wymagają po obfitych opadach śniegu uprzedniego odśnieżenia w celu pełnego ich otwarcia. Taka niedogodność nie występuje w przypadku bram opuszczanych w ziemię systemu FANCY FENCE, które chowają się w kieszeni betonowej.

TRYB RĘCZNY

Awaryjne, ręczne otwieranie lub zamykanie bramy jest aktywowane za pomocą klucza, przez otwór rewizyjny, znajdujący się w środkowej pokrywie. Fakt, że układ przęsło-przeciwwaga jest neutralny wagowo, pozwala na jego swobodne opuszczanie lub podnoszenie nawet przez dzieci.

NIEWIDZIALNA FURTKA

Systemowa furtka FANCY FENCE nie posiada standardowych zawiasów, a jej obrót następuje wokół skrajnego słupka. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu poziomej belki spajającej wypełnienie furtki. Możliwe jest usytuowanie belki poniżej poziomu chodnika, co pozwala na uzyskanie efektu „niewidzialnej furtki”, niezauważalnie wkomponowanej w resztę ogrodzenia. Oczywiście, klienci, którym zależy na odróżnieniu furtki od reszty ogrodzenia mają do dyspozycji szeroką paletę innych materiałów lub kolorów, które to umożliwią.

PRECYZYJNA INSTALACJA

Dla osiągnięcia zakładanego efektu montaż bram chowanych systemu FANCY FENCE wykonywany jest przez wyspecjalizowane i gruntownie przeszkolone ekipy. Mechanizm bramy montowany jest w podziemnej niecce betonowej uprzednio przygotowanej według precyzyjnych wytycznych zawartych w Strefie Architekta. Istnieje możliwość zamówienia prefabrykowanej niecki betonowej, która w całości dostarczana jest na miejsce montażu. W sprawie dostępnych opcji prosimy o kontakt z wybranym dystrybutorem.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

PRACA W EKSTREMALNYCH TEMPERATURACH

Ogrodzenia i bramy opuszczane w ziemię FANCY FENCE były testowane w komorach klimatycznych symulujących ekstremalne warunki termiczne (od -30°c do +50°C).

 

ZALANIE WODĄ

Przede wszystkim należy podkreślić, że woda nie jest niczym strasznym dla bram i ogrodzeń chowanych w ziemię systemu FANCY FENCE. Wszystkie elementy są przewidziane do montażu na zewnątrz, również w trudnych warunkach atmosferycznych.  

BRAK PRĄDU

Na wypadek zaniku zasilania elektrycznego możliwe jest awaryjne, ręczne otwieranie lub zamykanie bramy chowanej w ziemię, które jest aktywowane za pomocą klucza, przez otwór rewizyjny, znajdujący się w środkowej pokrywie.  

KONSERWACJA

Z uwagi na wykorzystanie dokładnie tych samych komponentów, jakie stosowane są w bramach przesuwnych, nie ma powodu, aby bramy i ogrodzenia systemu FANCY FENCE były bardziej awaryjne niż bramy przesuwne.  

Zastosowania